Як обрати автоцистерну
Автоцистерна – один з різновидів техніки спеціального призначення, що відрізняється особливою конструкцією. Вони призначаються для транспортування рідких, сипких, в'язких, наливних, газоподібних вантажів. Широке застосування вона набула у нафтовидобувній, транспортній, будівельній галузі, харчовій промисловості, комунальному господарстві та багатьох інших областях. Забезпечують високу герметичність конструкції, що гарантує безпеку вантажу протягом навіть тривалого транспортування. На ринок така техніка поставляється безпосередньо на вантажному шасі, а також у вигляді напівпричепів та причепів до тягачів, тракторів.
Познайомимося з автомобільними цистернами детальніше, визначимо ті моменти, на які варто звернути особливу увагу у процесі їх вибору.
Основні параметри, на які варто звернути увагу під час вибору автоцистерни
Конструктивно автоцистерна є закритий, герметичний резервуар, здатний вміщувати від 4 м3 і до 40 м3 продукту. Найчастіше виготовляється вона з нержавіючої та високовуглецевої сталі, міцного пластику, алюмінію. У комплектацію обов'язково входить повний набір обладнання для завантаження та вивантаження вмісту, а також контролю його стану в процесі транспортування. Більшість сучасних цистерн, які експлуатуються сьогодні в Україні, ґрунтується на шасі таких вантажівок, як ГАЗ, КрАЗ, МАЗ, КАМАЗ, JAC, Ford, Hyundai, Scania, ISUZU, Renault. Також передбачено класифікацію за такими параметрами, як:
- Механізм заповнення та вивантаження. Визначається типом вантажу, що перевозиться. У своїй більшості передбачено верхнє завантаження через спеціальні люки та нижнє вивантаження. Кількість люків та точок зливу може бути декілька. Вивантаження може бути природним або примусовим (насоси, компресора тощо).
- Внутрішнє конструктивне рішення. Порожнина автоцистерни може складатися з кількох відсіків, що дозволяє одночасно перевозити різні категорії вантажів. Також у місткостях, призначених для перевезення наливних вантажів найчастіше є внутрішні перфоровані перегородки, покликані гасити надмірні коливання рідини.
- Спосіб кріплення до осі. Передбачено безрамне та рамне кріплення.
- Необхідність підтримки певної температури вантажу в процесі транспортування. Так, сучасний ринок пропонує споживачам ізотермічні та рефрижераторні цистерни. І перші, і другі мають теплоізольований корпус, що мінімізує теплопритоки та теплові втрати. У рефрижераторних цистернах додатково передбачено холодильно-опалювальну установку.
- Клас вантажів для транспортування. Тут вибір дуже великий. І на цьому моменті треба зупинитися докладніше.
Ретельний вибір кожного з цих критеріїв забезпечить максимально високу ефективність вантажоперевезення.
Вибір автомобільної цистерни в залежності від особливостей вантажу, що транспортується
Сучасний ринок пропонує споживачам великий вибір автомобільних цистерн, призначених для перевезення різних категорій вантажів. Ще на етапі проєктування враховується специфіка транспортованих:
- Харчові. Виготовляються виключно із нержавіючої сталі харчового призначення. Багато цистерн їх цієї категорії – ізотермічні та рефрижератори. З їх допомогою перевозяться продукти харчування, що швидко псуються.
- Хімічні. Сконструйовані спеціально для перевезення кислот, лугів та інших агресивних компонентів. Такі місткості виготовляються з антикорозійних сплавів, нерідко – зі склопластику.
- Для зріджених вуглеводнів: пропан-бутанової суміші, метану. Мають ущільнені здвоєні стінки, здатні тривалий час витримувати внутрішній тиск аж до 2,5 МПа. Підходять для транспортування продукту з температурою від мінус 40 0С до плюс 45 0С. Між шарами корпусу передбачено додатково прокладання з негорючого матеріалу.
- Для темних нафтопродуктів: бітум, гудрон, мазут та ін. Тут обов'язково передбачені конструктивні елементи для гасіння гідравлічних ударів. Також є ізотермічні та рефрижераторні цистерни для темних нафтопродуктів. Останні здатні підігрівати суміш, що транспортується до 250 0С, забезпечуючи її перебування в рідкому стані.
- Для світлих нафтопродуктів: дизельне паливо, бензин. Такі цистерни виробляють переважно із легованої сталі 09Г2С. Конструктивно є кілька ізольованих відсіків. Товщина стіни тут – від 4 мм та більше. Різною може бути форма. Найбільш поширені варіанти: овал, циліндр, валіза. Також обов'язково передбачено засоби забезпечення пожежної безпеки.
Також сучасний ринок пропонує споживачам цистерни для транспортування борошна, комбікормів, силосу, цементу та інших сипких продуктів. Також можна підібрати вакуумні місткості, здатні впоратися з відкачуванням та подальшим транспортуванням сирої нафти, мулових мас, вмісту септиків.
Додаткові критерії вибору автомобільної цистерни
Також, щоб правильно підібрати автомобільну цистерну, необхідно звернути увагу на її технічні характеристики та функціональні особливості, а саме:
- місткість;
- масогабаритні показники;
- продуктивність насоса (актуально для моделей з примусовим відкачуванням середовища);
- опірність агресивному середовищу;
- зносостійкість;
- несприйнятливість до корозійного впливу.
Більш детально з усіма цими та багатьма іншими технічними характеристиками ви зможете познайомитись в описі моделей, представлених у каталозі товарів компанії Hydrolider. При виникненні складнощів або труднощів пропонуємо звернутися за компетентними консультаціями та професійною допомогою до фахівців компанії у зручний для себе час.
- Які підйомники найкращі для автосервісу?Знайомство з автопідйомниками, їх основними різновидами, залежно від кількості стійок, особливостями застосування. Рекомендації щодо вибору відповідного механізму для роботи на невеликих, середніх автосервісах, великих станціях технічного обслуговування легкових та вантажних авто. Великий асортимент автопідйомників у продажу «Гідролідер» за найкращими цінами в Україні, з сертифікатами та офіційними гарантіями. Консультації спеціалістів та допомога у виборі, швидка доставка.Повна версія статті
- Особливості роторних косарокЗнайомство з роторними косарками, їх особливостями, перевагами та недоліками. Моменти, які варто врахувати під час вибору навісного механізму. Великий вибір надійних роторних косарок у каталозі товарів компанії «Гідролідер» під будь-які робочі умови та для спільної роботи з тракторами різного тягового класу. Професійні консультації, допомога у виборі спеціалістів компанії. Привабливі ціни на роторні косарки, наявність сертифікатів та офіційних гарантій для кожного покупця.Повна версія статті